Biografie

29. prosince 2008 v 21:40

1) Quarterpast (2010 - 2011)

Projekt založil Mark Jansen (Epica, ex-After Forever) společně s Jackem Driessenem (ex-After Forever) a Sanderem Gommansem (Ex-After Forever, HDK). Sander během práce na debutouvém albu musel z důvodu časového vytížení opustit a Mark požádal kytaristu Franka Schiphorstema o spolupráci. Jeden z důvodu vzniku tohoto projektu byl, že Mark se potřeboval na chvíli soustředit na jinou hudbu, než jen od Epicy. Název projektu dostal své pojmenování podle máyské kultůry a byl vybrán pomocí fanouškovské soutěže, stejně jako název alba. Debutové album Quaterpast se začalo natáčet v říjnu roku 2010. Pod svá křídla si projekt vzal label Nuclear Blast a album bude produkovat Sascha Paeth.
Datum vydání alba je stanoveno na 20.května 2011. Představení celého alba proběhlo 19.5.2011 v klubu Paradiso společně s koncertem Epicy. Speciálními hosty se stali všichni zpěváci, kteří se podíleli na tvorbě alba. Po hudební stránce se jedná podle slov skupiny o směs death, black a progressive metalu kombinovaného se symfonickými aranžmá.
Na albu Quaterpast se objevily také známé osobnosti v metalové scéně, jako například Simone Simons (Epica), Floor Jansen (ex-After Forever, ReVamp) či Henning Basse (Sons of Season).
Na začátku roku 2011 musel kapelu opustit basák Jeroen Paul Thesseling a Mayan za něj ihned našli náhradu v podobě bývalého basáka holandských Delain - Rob van der Loo.
Mark se v březnu (2011) v rozhovoru zmiňuje, že Mayan se stává plnohodnotnou kapelou. Také se objevuje první zmíňka o následovníkovi debutu, na kterém by se mělo podílet více muzikantů, než na debutovém počinu. Ten by měl podle všeho vyjít už koncem roku 2012. Skupina podepsala smlouvu na 3 další alba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
http://www.epica.nl/Isaac/MySpace/Layout/banner01.gif